All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Heavy Duty Foldable Transport Trolley With Load Capacity Up To 500kg 90cm
| Platform Size: | 90cm X 60cm |
|---|---|
| Load Capacity: | 300kg-500KG |
| Total Height: | 90cm |
3-6 Wheels Foldable Transport Truck Platform Trolley with 90cm Height and 300-500kg Capacity
| Total Height: | 90cm |
|---|---|
| Load Capacity: | 300kg-500KG |
| Platform Size: | 90cm X 60cm |
stainless steel platform pushing trolley with 300-500kg Load Capacity
| Load Capacity: | 300kg-500KG |
|---|---|
| Superiority: | Portable |
| Platform Size: | 90cm X 60cm |
300-500KG Load Capacity Steel Trolley With Foldable Platform And TPR / PU Casters
| Type: | Swivel Casters |
|---|---|
| Handle Type: | Foldable |
| Platform Size: | 90cm X 60cm |
Stainless Steel Platform Trolley With Customizable Color And Wheels
| Wheel Type: | TPR/PU Wheel |
|---|---|
| Superiority: | Portable |
| Number Of Wheels: | 2/4/6 |
Plastic / Stainless Steel Platform Color Folding Trolley With Swivel Casters
| Load Capacity: | 300kg-500KG |
|---|---|
| Superiority: | Portable |
| Usage: | Transporting Heavy Or Bulky Items |
Foldable Transport Truck with Swivel Casters 70kg Capacity for Industry
| Type: | Swivel Casters |
|---|---|
| Load Capacity: | 300kg-500KG |
| Total Height: | 90cm |
Trolley Platform Foldable Platform Trolley with Swivel Casters 500KG Capacity
| Usage: | Transporting Heavy Or Bulky Items |
|---|---|
| Platform Size: | 90cm X 60cm |
| Total Height: | 90cm |
Silent Smooth Rolling Platform Trolley Cart With Swivel TPR/PU Wheels
| Type: | Swivel Casters |
|---|---|
| Wheel Type: | TPR/PU Wheel |
| Trolley Type: | Platform Trolley |
Customizable Industrial Casters with Diverse Wheel
| Wheel Type: | TPR/Plastic/ Rubber/ Polyurethane/ Phenolic/ V-Groove/ Steel |
|---|---|
| Feature: | Reliable And Durable |
| Housing: | Made Of Pressed Steel |

